Numer 7-9/2022

Czasopismo WUM "MDW" nr 7-9/2022 do pobrania cały numer (PDF)

P O C Z E T  R E K T O R Ó W

2 Poczet rektorów 1950–2020 (PDF)

W Ł A D Z E  R E K T O R S K I E

4 Władze rektorskie na kadencję 2020–2024 (PDF)

S E N A T  U C Z E L N I

6 Skład Senatu WUM na kadencję 2020–2024 (PDF)

W Ł A D Z E  D Z I E K A Ń S K I E

8 Władze dziekańskie na kadencję 2020–2024 (PDF)

I N F O R M A C J E

16 Rady Dyscyplin Naukowych (PDF)

20 Rada Uczelni, Szkoła Doktorska, Uczelniane Studium Doktoranckie, Centrum Kształcenia Podyplomowego (PDF)

23 Skład Zarządu Głównego Samorządu Studentów (PDF)

W Y K Ł A D  I N A U G U R A C Y J N Y

24 Marek Krawczyk | Nauczanie medycyny w Warszawie – wczoraj, dziś i jutro (PDF)

33 S T E T O S K O P (PDF)

P R O F I L A K T Y K A  J Ę Z Y K A – W Y W I A D (PDF)

38 Dagmara Mirowska-Guzel | Z poważaniem czy pozdrawiam… – o kulturze języka z dr hab. Moniką Kresą z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego rozmawia redaktor naczelna prof. Dagmara Mirowska-Guzel

H I S T O R I A (PDF)

44 Monika Klimowska | Nasze dziedzictwo

W Y W I A D (PDF)

50 Marta Ewa Wojtach | Ocalić od zapomnienia – o książce „Powrót do minionego czasu. Zapiski z pamięci. O profesorze Jerzym Modrakowskim i dawnym świecie” z redaktorami prowadzącymi publikacji prof. Andrzejem Członkowskim i prof. Dagmarą Mirowską-Guzel

Numer 7-9/2022 przygotował zespół w składzie: prof. Dagmara Mirowska-Guzel- redaktor naczelna, dr hab. Anna Staniszewska - zastępca redaktor naczelnej, mgr Marta Ewa Wojtach - sekretarz redakcji, mgr Michał Szulc - grafika/DTP, inż. Roman Sergej – skład.  Zdjęcia: mgr Andrzej Stepnowski, Tomasz Świętoniowski, Michał Teperek.